Hacklab Jyväskylä ry

IT Ihme tarjoaa jatkossa Hacklab Jyväskylä ry:n henkilöjäsenille shell-tunnukset alennettuun hintaan. Näin IT Ihme haluaa osaltaan tukea tekniikkaan, elektroniikkaan ja ohjelmointiin liittyvää harrastustoimintaa Jyväskylän alueella.

Shell-tunnuksen tilaaminen Hacklab Jyväskylä ry:n jäsenille tapahtuu menemällä shell-tunnuksen tilaussivulle. Tilausjärjestelmä kysyy tämän jälkeen asiakkaalta halutun käyttäjätunnuksen, salasanan sekä yhteystiedot. Kun yhteystiedot on syötetty, tilausjärjestelmä tunnistaa mahdollisen voimassa olevan Hacklab Jyväskylä ry:n jäsenyyden syötetyn sähköpostiosoitteen perusteella. Jos voimassa oleva jäsenyys löytyy, tilausjärjestelmä ilmoittaa tästä viimeisellä tilauksen yhteenvetosivulla, jossa tilaus voidaan vahvistaa tai perua. Tällöin jäsenille tulisi päivittyä shell-palvelun hinnaksi 1,80 EUR/kk (sis. alv 24%).

Huomaathan että mahdollinen alennusoikeus tunnistuu vain kun tilaus tehdään henkilöasiakkaana. Alennus koskee yhtä shell-tunnusta per yhdistyksen jäsen. Alennettu hinnoittelu on voimassa siihen asti kuin henkilö on Hacklab Jyväskylä ry:n jäsen. Mahdollisen jäsenyyden päättyessä shell-palvelun hinnaksi päivittyy palvelun sen hetkinen voimassa oleva hinnoittelu kunnes shell-tunnus erikseen irtisanotaan (irtisanomisaika 1 pv).

Yhdistyksen jäsenluettelosta sähköpostiosoitteet päivittyvät IT Ihmeen järjestelmään kerran tunnissa SHA256-tiivistemuodossa, siten ettei jäsentiedoista pääse etukäteen muodostumaan henkilörekisteriä IT Ihmeen päässä. Jäsenyyden tunnistamiseen käytettävistä sähköpostiosoitteista jätetään huomioimatta mahdollisen plus-merkin jälkeinen osa. Eli esim. osoitteet asiakas+hacklab@palvelu.xyz ja asiakas+ihme@palvelu.xyz tulkitaan molemmat samoiksi osoitteiksi.